5 powodów dla których warto kupić laptop konwertowalny

Laptop, smartfon oraz tablet to trzy najważniejsze urządzenia, bez których większość z nas nie wyobraża sobie życia. Posiadanie trzech różnych sprzętów to jednak nie tylko spory wydatek, ale także problem z dostępem do danych, jeśli przechowujemy je na różnych urządzeniach i nie korzystamy z chmury.

Dla osób, które szukają kompromisu między wygodą i mobilnością oferowaną przez urządzenia z dotykowym ekranem, a funkcjonalnością i możliwościami, które zapewnia laptop, mamy jednak dobrą wiadomość! Są nią nowoczesne laptopy konwertowalne, które łączą w jednym zalety wszystkich tych trzech urządzeń. Oto 5 najważniejszych powodów, dla których warto kupić tego typu sprzęt.

1. Mobilność tabletu

Główną zaletą tabletów i smartfonów są przede wszystkim ich niewielkie rozmiary oraz niska waga. Cechy te pozwalają na ich zabieranie ze sobą praktycznie wszędzie. Laptopy kowertowalne to urządzenia, które także charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz bardzo niską wagą, dzięki czemu bez trudu zmieszczą się do niewielkiego plecaka, a nawet do damskiej torebki. Dzięki temu laptop konwertowalny zabierzemy ze sobą praktycznie wszędzie oraz będziemy mogli z niego korzystać w dowolnym miejscu.

Lenovo

2. Wygoda korzystania z ekranu dotykowego

Laptopy konwertowalne wyposażone są w wysokiej jakości ekrany, które pozwalają na wygodną ich obsługę za pomocą dotyku. Cecha ta z pewnością spotka się z uznaniem osób, które na co dzień lubią korzystać z dotykowego ekranu oraz często używają tabletu. Laptop konwertowalny to bowiem znakomity wybór dla tych z nas, którzy poszukują funkcjonalnego urządzenia o możliwościach laptopa oraz wygodzie obsługi znanej z tabletu.

3. Obecność fizycznej klawiatury

Laptop konwertowalny to jednak nie tylko sam ekran dotykowy. To bowiem także możliwość korzystania z praktycznej klawiatury, która przyda się nam szczególnie, jeśli mamy do napisania dłuższy tekst lub do pracy. Wiele modeli laptopów hybrydowych posiada także całkowicie odłączalny ekran, dzięki czemu w kilka sekund nasz komputer zmieni się w praktyczny tablet.

LENOVO ThinkPad Yoga 12

4. Różne sposoby użytkowania – Ty wybierasz najbardziej odpowiedni!

Laptopy konwertowalne to jednak nie tylko modele, które pozwalają na całkowite odłączenie ekranu i zmianę go w tablet. Bardzo popularny przedstawiciel tego typu sprzętu, laptop Lenovo Yoga 520-14IKB Grey KPLVNOFUR07R, oferuje bowiem szereg możliwości, spośród których możemy zdecydować się na najwygodniejszą dla nas w danym momencie. W tradycyjnej pozycji laptopa możemy bowiem używać do pracy i pisania, w pozycji tzw. namiotu doskonale sprawdzi się on z kolei do oglądania filmów, a całkowicie złożony, z ekranem na wierzchu, może być natomiast używany jako tablet.

LENOVO YOGA 520-14IKB Grey

5. Wydajne podzespoły – laptopy także dla graczy i profesjonalistów

Laptopy konwertowalne to nie tylko wiele możliwości ich użytkowania oraz estetyczny i nowoczesny wygląd. Najnowsze modele tego typu komputerów przenośnych to bowiem także zaawansowany technicznie sprzęt, który sprosta oczekiwaniom również wymagających użytkowników. Wspomniany powyżej laptop LENOVO YOGA 520-14IKB Grey KPLVNOFUR07R to urządzenie wyposażone w wydajny procesor Intel Core i3, 4 GB pamięci RAM oraz super szybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Osoby poszukujące z kolei laptopa konwertowalnego o lepszej specyfikacji powinny natomiast zainteresować się innym przedstawicielem serii Yoga, laptopem LENOVO ThinkPad Yoga 12 20DK002EPB. Model ten posiada bowiem procesor Intel Core i7, 8 GB RAM oraz dysk SSD 256 GB. Idealnie sprawdzi się więc do zastosowań profesjonalnych, w tym także do gier.

Udostępnij

One Comment

  1. Karolina Odpowiedź

    Trzeba przyznać, że genialny jest taki moduł w laptopie. Gdyby tylko cena nie była tak wysoka już dawno bym taki sobie sprawiła 🙂 Uwielbiam dużo gotować i oglądać seriale w łóżku możliwość lawirowania matrycą byłaby dla mnie spełnieniem marzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook