ACER Aspire F5-573G-59KP

Czy warto wybrać laptopa z dyskiem SSD?

Dyski SSD są najnowszym osiągnięciem technologicznym i skutecznie wypierają tradycyjne dyski HDD. Decydując się na zakup nowego laptopa warto jest więc postawić właśnie na model wyposażony w najszybszy dysk dostępny na rynku, jakim bez wątpienia jest SSD. Pozwala on na przyspieszenie działania systemu operacyjnego, do minimum skraca czas potrzebny na uruchomienie komputera oraz znacząco zwiększa komfort naszej pracy z laptopem.

Laptop z dyskiem SSD zalety

Podstawową zaletą laptopów wyposażonych w dysk SSD jest szybkość odczytu i zapisu danych. System operacyjny uruchamia się praktycznie w mgnieniu oka. Programy oraz gry działają płynniej oraz znacznie szybciej startują. Ten fakt z pewnością docenią więc osoby, które chcą pracować i korzystać z komputera w szybki i sprawny sposób.

Nowoczesne dyski SSD, w przeciwieństwie do tradycyjnych dysków twardych, nie posiadają żadnych elementów ruchomych. Znacząco wpływa to na ich trwałość oraz podnosi odporność na uszkodzenia. Jeśli więc na dysku w swoim nowym komputerze planujesz przechowywać cenne dane, decydując się na laptop z dyskiem SSD nie ryzykujesz ich utraty. Ma to także szczególne znaczenie w przypadku osób, które często zabierają laptop w podróż lub przenoszą go z miejsca na miejsce. W przypadku uderzenia lub upadku, ryzyko uszkodzenia dysku SSD jest bowiem minimalne.

Nowoczesne laptopy wyposażone w dyski SSD charakteryzują się także znacznie cichszą pracą. W przeciwieństwie do tradycyjnych dysków talerzowych, których pracę wyraźnie słychać z obudowy, laptop z dyskiem SSD pracuje niemal bezgłośnie.

Dyski SSD posiadają także o wiele mniejsze zużycie energii niż ma to miejsce w przypadku dysków talerzowych. Ich obecność w laptopie pozwala więc na wydłużenie czasu pracy na baterii, co z pewnością przyda się osobom często pracującym poza biurem i domem. Oprócz tego, dysk SSD jest znacznie lżejszy więc kupując laptop z nim na pokładzie, będziemy dysponowali sprzętem bardziej mobilnym i wprost stworzonym do przenoszenia.

Jakie laptopy z dyskiem SSD warto wziąć pod uwagę przy zakupie?

  • ACER Aspire F5-573G-59KP – doskonały sprzęt multimedialny, który sprawdzi się w domu, pracy oraz do gier. Wyposażony jest w dysk SSD, 8GB pamięci RAM oraz matową powłokę ekranu, dzięki której laptop może być wykorzystywany także na zewnątrz.

Laptop ACER Aspire F5-573G-59KP

  • HP 15-ay152nw – wydajny laptop w przystępnej cenie. Posiada 8 GB RAM, procesor Intel Core i5, niewielką wagę oraz dysk twardy SSD o pojemności 256 GB, który pomieści wszystkie najważniejsze dane.

Laptop HP 15-ay152nw

  • ASUS K556UQ-DM1042T – doskonały wybór dla osób szukających kompromisu między szybkością i wydajnością dysków SSD, a dużą pojemnością oferowaną przez dyski HDD. Laptop Asus posiada dysk SSD o pojemności 256 GB, na którym można przechowywać system operacyjny oraz często używane programy i dane, do których chcemy mieć szybki dostęp oraz dysk talerzowy o pojemności aż 1 TB, który doskonale sprawdzi się do przechowywania pozostałych plików.

Laptop ASUS K556UQ-DM1042T

Gdzie w atrakcyjnej cenie kupić laptop z dyskiem SSD?

Doskonałym miejscem zakupu nowego laptopa z dyskiem SSD jest Internet. To tu znajdziemy bowiem praktycznie każdy model komputera w dużo atrakcyjniejszej cenie niż ta proponowana przez sklepy stacjonarne. Jeśli interesuje cię konkretny laptop z dyskiem SSD w sieci bez problemu znajdziesz ich szeroki wybór.

Udostępnij

2 Comments

  1. Piotr Odpowiedź

    Potwierdzam Michale. A mam porównanie bowiem w pracy mam jeszcze laptop bez dysku SSD, a w domu z SSD płynności pracy nieporównywalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook