Ekonomiczny laptop dla seniora

Z laptopa korzystają nie tylko osoby młode, które dorastały w towarzystwie najnowszych technologii. Także seniorzy interesują się nowinkami technologicznymi oraz chętnie siadają do komputera. Laptop pozwala im bowiem na komunikację z rodziną i przyjaciółmi, przeglądanie rodzinnych zdjęć, oglądanie filmów oraz daje dostęp do najświeższych informacji za pośrednictwem Internetu.

Jeśli bliska nam osoba nie posiada jeszcze własnego komputera, laptop z pewnością będzie prezentem, który spotka się z jej uznaniem. Jak jednak wybrać odpowiedni dla seniora i niedrogi laptop?

Laptop dla seniora – jaki powinien być?

Wybór laptopa powinna poprzedzić dokładna analiza preferencji osoby, która będzie z niego korzystała na co dzień. Osoby w starszym wieku mają bowiem nieco inne wymagania niż osoby młodsze, dobrze obeznane z technologią. Laptop dla seniora powinien być więc urządzeniem o odpowiednich rozmiarach oraz być w miarę prosty w obsłudze, po to, aby jego użytkowanie było łatwe i intuicyjne także dla osoby starszej.

Rozmiar laptopa dla seniora

Dobrym wyborem dla seniora będzie z pewnością laptop o przekątnej ekranu 15,6 cala. Jest to bowiem na tyle uniwersalny rozmiar, który pozwoli wyraźnie widzieć elementy na jego ekranie nawet dla osoby, które nie ma już zbyt dobrego wzroku. Jest to także rozmiar, który pozwala na korzystanie z komputera zarówno w domowym zaciszu, jak i na jego zabieranie ze sobą na wyjazdy, czy wizyty u bliskich.

Dobrym wyborem dla aktywnych seniorów, którzy chętnie korzystają z komputera także poza domem będzie np. lekki i wytrzymały model  LENOVO 320-15IAPDXK6 Pentium N4200/15.6″/4GB/1TB/DVD/BT/Win 10 CORAL RED. Ze względu na swoją atrakcyjną kolorystykę, jego design z pewnością docenią panie lubiące przyjemne dla oka dodatki.

LENOVO 320-15IAPDXK6 Pentium

Dla panów z kolei z pewnością przypadnie do gustu model LENOVO 320-15IAPDXK4 Pentium N4200/15.6″/4GB/1TB/DVD/BT/Win 10 ONYX BLACK w uniwersalnym i eleganckim czarnym kolorze obudowy. Natomiast dobrym wyborem zarówno dla niej, jak i dla niego, będzie granatowy laptop LENOVO 320-15IAPDXK5 Pentium N4200/15.6″/4GB/1TB/DVD/BT/Win 10 DENIM BLUE.

LENOVO 320-15IAPDXK4 Pentium

Specyfikacja laptopa dla seniora

Wszystkie trzy wymienione powyżej laptopy posiadają także dobrą specyfikację techniczną, która sprawdzi się do codziennego użytkowania komputera przez starszą osobę. Na ich przykładzie możemy wiec prześledzić cechy, które powinien posiadać dobry laptop dla seniora.

Laptopy Lenovo wyposażone są w dobrej jakości procesor Intel Pentium o taktowaniu 1,1 GHz (z funkcją Turbo Boost 2,4 GHz), 4 GB pamięci RAM oraz wyraźny i czytelny ekran o przekątnej 15,6 cala. Mają także już zainstalowany system operacyjny Windows 10, który jest bardzo intuicyjny w obsłudze oraz bardzo lubiany przez starsze osoby. Z zakupem laptopa wyposażonego w OS wiąże się jeszcze jedna zaleta: obdarowana takim urządzeniem osoba będzie mogła zacząć jego użytkowanie od razu po wyjęciu z pudełka.

Laptop LENOVO 320-15IAPDXK5 Pentium

Dodatkowym atutem jest także obecność dysku HDD o pojemności aż 1 TB, który umożliwia przechowywanie w pamięci komputera dużych ilości zdjęć, filmów i innych danych. Dzięki temu wszystkie pamiątkowe zdjęcia i materiały video będą w zasięgu ręki seniora oraz będzie on miał możliwość ich regularnego przeglądania i pochwalenia się nimi przed swoją rodziną i przyjaciółmi. Laptopy Lenovo we wszystkich trzech wersjach kolorystycznych kupimy także w atrakcyjnej cenie ok. 1700 zł.

Udostępnij

2 Comments

  1. Zosia Odpowiedź

    Właśnie szukam laptopa dla moich rodziców – nie są wymagający najważniejsze, aby można było rozmawiać płynnie przez komunikatory internetowe i przeglądać podstawowe witryny informacyjne. I analizując Wasze propozycje chyba skłaniam się ku Lenovo za ten niestandardowy kolor, który ucieszy moją mamę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook