Jaki laptop na studia informatyczne?

Kontynuując naukę na uczelni wyższej każdy student potrzebuje laptopa. Jest to bowiem sprzęt niezbędny na każdym praktycznie kierunku studiów. Szczególnie studenci kierunków informatycznych powinni dobrze przemyśleć wybór laptopa, który będzie towarzyszył im przez cały okres trwania studiów. Kierunek ten opiera się bowiem w dużej mierze na pracy z komputerem, więc wybrany sprzęt musi posiadać określone parametry, aby właściwie sprawdził się do nauki. Jaki laptop warto kupić wybierając się na studia informatyczne i na co zwracać szczególną uwagę przy oglądaniu poszczególnych modeli?

Laptop dla studenta informatyki i jego rozmiary

Wybierając komputer przenośny na studia musimy liczyć się z tym, że będziemy go często zabierali na uczelnię, do biblioteki czy też w inne miejsca. Właśnie dlatego szczególną uwagę powinniśmy poświęcić wyborowi jego rozmiaru. Mobilny laptop powinien być bowiem na tyle mały, by zmieścić się w torbie oraz nie stanowić dla nas nadmiernego obciążenia, ale także na tyle duży, aby praca z nim i długie godziny spędzone przy ekranie, nie były dla nas uciążliwe.

ACER S13 S5-371-50E5

 

Jaką przekątną ekranu najlepiej wybrać?

Na studia najlepiej sprawdzą się średniej wielkości laptopy o przekątnej ekranu od 13,3 do 15,6 cala i to taki właśnie sprzęt powinni wziąć pod uwagę studenci informatyki wybierając laptop na uczelnię. Pozostając przy temacie ekranu, studenci kierunków informatycznych powinni skoncentrować się na laptopach wyposażonych w matową matrycę. Umożliwia ona bowiem długą pracę przy komputerze oraz znacznie mniej męczy nasz wzrok niż matryca błyszcząca.

Obudowa i waga

Ważnym kryterium jest także waga oraz materiał, z którego wykonana jest obudowa urządzenia. To od niej zależy bowiem mobilność oraz trwałość urządzenia, rzeczy, które mają niebagatelne znaczenie w praktycznym użytkowaniu laptopa. Jako sprzęt do częstego przenoszenia między domem a uczelnią, najlepiej sprawdzi się laptop posiadający solidną i trwałą obudowę wykonaną z aluminium. Sama w sobie stanowi ona bowiem dobrą ochronę zarówno ekranu, jak i samego wnętrza urządzenia.

Wydajne podzespoły

Sam wygląd zewnętrzy, wymiary oraz mobilność laptopa to jednak nie wszystko. Nie powinniśmy bowiem zapominać także o podzespołach komputera. Laptop dla informatyka musi bowiem posiadać odpowiednią moc obliczeniową, aby mógł podołać wszystkim stawianym przed nim zadaniom.

Najlepszym wyborem dla początkujących adeptów informatyki będą laptopy wyposażone w dobre i wydajne procesory. Aktualnie, warto postawić na sprzęt, którego pracą steruje procesor Intel Core i7 lub nieco od niego słabszy, ale za to tańszy Intel Core i5. Dobry laptop dla informatyka powinien być także wyposażony w 8 GB pamięci RAM. Jeśli dodatkowo lubimy pograć w najnowszej generacji gry, warto wybrać natomiast model z dedykowaną kartą graficzną, gdyż zapewnia ona lepszą obsługę gier niż popularne karty graficzne zintegrowane z procesorem. Dobrym wyborem, jeśli szczególnie cenimy sobie szybkość i wydajność pracy, będzie również laptop wyposażony w szybki dysk SSD.

Laptop Acer

Ultrabooki – doskonały wybór dla studentów informatyki

Dla studentów informatyki bardzo dobrze sprawdzą się ultrabooki, które są jednymi z najwydajniejszych i najbardziej mobilnych laptopów aktualnie dostępnych w sprzedaży. Ultrabooki wyposażone są bowiem w wydajne podzespoły, posiadają solidną obudowę oraz pojemną baterię, która umożliwia wielogodzinną pracę na jednym ładowaniu. Możliwości te z pewnością doceni każda osoba, dla której laptop to podstawowe narzędzie pracy i nauki, w dużej mierze użytkowane poza domem. Modele ultrabooków, które z pewnością sprawdzą się na studiach informatycznych, to np. HP Spectre W7X89EA, ACER S13 S5-371-50E5 (NX.GCHEP.002) oraz APPLE MacBook Air 13 MQD32ZE/A.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook