Laptop dla globtrotera

Laptop to podstawowy sprzęt, z którego korzystamy na co dzień. Jest to podstawowe narzędzie pracy i nauki oraz urządzenie, które dostarcza nam rozrywki i pozwala pozostawać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Laptop to także nieodłączny towarzysz podróży, zarówno tych krótkich, jak i dłuższych, zagranicznych wojaży. Sprzęt komputerowy, z którego będziemy korzystali także poza domem, powinien być jednak odpowiednio dobrany. Nie każdy bowiem komputer będzie dobrze spełniał swoją rolę także poza domem.

Jaki laptop dla globtrotera wybrać i na co zwracać szczególną uwagę przy jego zakupie? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz właśnie tutaj.

Laptop w podróży – wytrzymała obudowa i lekka konstrukcja

Po pierwsze wybierając komputer, z którego będziemy korzystali głównie poza domem, powinniśmy zwrócić uwagę na jego parametry zewnętrzne. Taki komputer musi być bowiem na tyle mobilny, aby sam w sobie nie stanowił dla nas dodatkowego obciążenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dłuższych wyjazdów za granicę, kiedy i tak jesteśmy zmuszeni zabrać ze sobą dużą ilość bagażu.

ASUS ULTRABOOK UX303LA-RO371H

 

Dobry laptop dla globtrotera powinien być przede wszystkim lekki. Warto zdecydować się na komputer o przekątnej ekranu nie większej niż 15,6 cala. Jest to bowiem absolutne maksimum, jeśli nie chcemy zbytniego obciążenia. Jeśli wielkość ekranu nie ma dla nas większego znaczenia, zainteresujmy się natomiast mniejszymi laptopami o przekątnych 14 lub 13,3 cala, które będą wprost idealne do użytkowania poza domem.

Warto także postawić na modele wykonane w całości lub przynajmniej w części z odpornego na uszkodzenia aluminium. Tak wybrany laptop z pewnością nie obciąży zbytnio naszego bagażu i, co najważniejsze, dzięki solidnej obudowie, nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie podróży.

Matryca laptopa dla podróżnika – matowa czy błyszcząca?

Wybór odpowiedniego rodzaju matrycy to także bardzo ważny element, na który powinien zwrócić uwagę każdy, kto planuje użytkowanie komputera na zewnątrz pomieszczeń. Dla osób często podróżujących i korzystających z laptopa poza domem, najlepiej sprawdzi się laptop wyposażony w matową matrycę.

HP Spectre W7X89EA

Taki ekran nie będzie bowiem odbijał od siebie promieni słonecznych i będzie można z niego z powiedzeniem korzystać także przy dużym natężeniu światła. Wyświetlany na matowej matrycy obraz będzie zawsze czytelny i ostry. Ma to szczególne znaczenie, kiedy z laptopa będziemy korzystali np. w górach albo na plaży. W komfortowej obsłudze komputera nie przeszkodzą nam nawet silne promienie słoneczne.

Pojemna bateria, która długo wytrzyma na jednym ładowaniu

Będąc w podróży pewnie każdemu z nas zdarzyło się, że podczas korzystania z komputera nagle wyczerpała się jego bateria, a akurat znajdowaliśmy się w takim miejscu, gdzie nie mieliśmy możliwości jej naładowania. Dlatego wybierając nowy laptop dla podróżnika powinniśmy zadbać przede wszystkim o jego długi czas pracy na baterii.

Ultrabook – idealny laptop dla globtrotera

Laptopami, które łączą w sobie niską wagę, solidną obudowę oraz pojemną baterię, są nowoczesne ultrabooki. Jeśli dołożymy do tego matową matrycę i odporny na wstrząsy dysk SSD, otrzymamy wprost idealny laptop dla globtrotera. Jakie laptopy, które spełniają wszystkie te kryteria, można szczególnie polecić dla osób dużo podróżujących?

HP Spectre

W podróży doskonale sprawdzą się 13,3-calowe laptopy ASUS ULTRABOOK UX303LA-RO371H i HP Spectre W7X89EA lub 14-calowy model FUJITSU Ultrabook U747 14,0 i5-7200U/8GB/SSD256/W10P. Kupując taki laptop możemy być pewni, że doskonale sprawdzi się on zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i dotrzyma nam kroku nawet podczas najdłuższych podróży.

Udostępnij

One Comment

  1. Zenia Odpowiedź

    Podróże to moja pasja i nie wyobrażam sobie wyjazdu bez laptopa – posiadam mały 14 calowy i spełnia moje oczekiwania. Ważna też jest sama waga laptopa, ale im lżejszy tym droższy jednakże uważam, że warto inwestować sprzęt elektroniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook