Laptop do szkoły i zabawy. Wybieramy laptop dla dziecka

Laptop to nie tylko przydatne narzędzie pracy i rozrywki dla dorosłych. Ogromny postęp technologiczny w ostatnich latach sprawił, że komputer stał się podstawowym sprzętem, z którego korzystają również najmłodsi. Ze względu na konieczność dobrej znajomości obsługi komputera w dorosłym życiu, warto zadbać, aby nasze dziecko miało rozsądny kontakt z komputerem już w dzieciństwie. Jaki laptop wybrać do szkoły i zabawy dla dziecka?

Niewielki i lekki laptop, który Twoje dziecko zabierze ze sobą do szkoły

Laptop, z którego nasze dziecko będzie korzystało do nauki oraz zabawy, nie musi posiadać fantastycznych parametrów oraz wysokiej wydajności. Do codziennych zastosowań doskonale sprawdzi się bowiem komputer mobilny o podstawowych parametrach i z niższej półki cenowej. Jako, że sprzęt ten nasza pociecha będzie wykorzystywała głównie do nauki obsługi komputera, nie warto bowiem inwestować w drogi laptop, który dziecko może zepsuć lub zniszczyć.

E31-70 80KC003KMH

Wybierając laptop dla dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar oraz wagę. Dla mniejszych dzieci najlepiej sprawdzą się bowiem niewielkie komputery mobilne o niskiej wadze. Spośród nich do nauki oraz zabawy szczególnie warto polecić laptopy, które występują w rozmiarach 12 oraz 13 cali. Taki laptop kosztuje bowiem niewiele, mało waży oraz jest na tyle mały, że nasze dziecko będzie mogło zabierać go ze sobą do szkoły i biblioteki oraz bezpiecznie przenosić w domu.

Procesor i jego wydajność w laptopie dla dziecka

Procesor to serce i mózg każdego komputera. Dlatego, bez względu na to, czy kupujemy wydajny laptop do gier, czy też podstawowy komputer dla ucznia i dziecka, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić właśnie na ten komponent. Dobry i wydajny procesor gwarantuje bowiem płynną pracę laptopa, co niewątpliwie ma wpływ na to, czy nasze dziecko polubi się z komputerem i czy jego obsługa będzie dla niego komfortowa.

ACER Swift 3 SF314-51-305X

Dobrym wyborem procesora, który będzie obsługiwał laptop do szkoły i zabawy będzie np. Intel Core i3 oraz nieco szybszy Intel Core i5. Są to całkiem przyzwoite procesory, które znakomicie poradzą sobie z płynną obsługą komputera, który wykorzystywany jest głównie do podstawowych zadań. Pozwoli to naszemu dziecku wygodnie poznawać tajniki obsługi laptopa, wyszukiwać potrzebne do szkoły informacje w Internecie, oglądać bajki i ulubione filmy oraz pograć w popularne gry.

Ilość pamięci RAM w komputerze do nauki i zabawy

Ważnym elementem jest także ilość dostępnej pamięci RAM. Jeśli zależy nam, aby nauka i zabawa z takim komputerem była jak najbardziej komfortowa dla naszego dziecka, powinniśmy zawęzić krąg naszych poszukiwań do laptopów wyposażonych w co najmniej 4 GB pamięci RAM. Jest to bowiem absolutne minimum, które zapewni sprawną i wygodną obsługę komputera, bez zawieszeń i spowolnienia jego pracy. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać laptop wyposażony w większą ilość RAM, ale w przypadku komputera dla dziecka nie jest to jednak niezbędne.

Nie warto także kupować lepszego komputera traktując go jako inwestycję na przyszłość. Po pierwsze, laptopy bardzo szybko się starzeją i to, co jest dobre dziś, już za rok stanie się przestarzałe, a po drugie, nikt nie da nam gwarancji, że laptop dotrwa do czasu, kiedy nasza pociecha podrośnie.

laptop do szkoły

Wiemy, już na co zwracać uwagę wybierając pierwszy laptop dla naszego dziecka. Aby ułatwić ten wybór, przygotowaliśmy kilka propozycji laptopów, które bardzo dobrze spełniają podane powyżej kryteria. Są to: LENOVO E31-70 80KC003KMH, ACER Swift 3 SF314-51-305X oraz Laptop LENOVO ThinkPad L470. Wybierając pierwszy laptop dla swojego dziecka, warto zapoznać się właśnie z tymi modelami w pierwszej kolejności.

Udostępnij

One Comment

  1. Terania Odpowiedź

    Temat dla mnie bardzo na czasie! Mój 10 letni syn od dłuższego czasu prosi o laptopa, a ja dalej nie umiem się zdecydować. Bardzo przydatny artykuł i już wiem co wybiorę i na jakie parametry kłaść nacisk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook