Mobilny laptop – wyjazd majówkowy/wakacje

Wszystkie laptopy są z założenia urządzeniami mobilnymi. Nie wszystkie jednak nadają się do podróżowania z nimi. Nie każdy bowiem laptop posiada na tyle niską wagę, by nie obciążał naszego bagażu i kręgosłupa. Nie wszystkie laptopy są także na tyle smukłe, by zmieściły się w naszej walizce lub torbie podróżnej. Jeśli więc planujemy często podróżować z laptopem, zabierać go ze sobą na wakacje i na majówkę, warto wybrać laptop mobilny w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Sprawdźmy, jakie laptopy zasługują na miano urządzeń mobilnych, są lekkie i będą idealnymi towarzyszami naszych podróży.

Laptop mobilny, czyli jaki?

Laptopy mobilne to urządzenia stworzone do pracy poza domem. Charakteryzują się niską wagą, posiadają smukłą, ale jednocześnie wytrzymałą obudowę oraz są w stanie zapewnić nam nieprzerwaną pracę na baterii przez wiele godzin.

Laptop Acer Spin 1

Laptop o takich cechach możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Bez problemu zmieści się w naszym bagażu lub w dedykowanej torbie i nie obciąży naszego kręgosłupa. Dzięki jego pojemnej baterii będziemy mogli korzystać z komputera w dowolnym miejscu: na plaży, nad jeziorem, w lesie, a także na podwórku podczas rodzinnego grillowania.

Posiadacze laptopów mobilnych nie muszą już rezygnować z pracy i zaniedbywać swoich obowiązków służbowych tylko dlatego, że właśnie przebywają na urlopie. Laptop mobilny i jego pojemna bateria pozwoli im bowiem odpowiedzieć na maile gdziekolwiek by się nie znaleźli, także tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Dzięki niemu możemy także przyjemnie spędzić czas, obejrzeć film na świeżym powietrzu lub po prostu skorzystać z Internetu.

Laptopy mobilne z prawdziwego zdarzenia – 3 urządzenia na wakacje i na majówkę

Jak widać, nie każdy laptop możemy określić mianem laptopa mobilnego. Wiele z nas posiada bowiem urządzenia, które skutecznie zniechęcają do ich zabierania w podróż. Posiadają bowiem słabą baterię, są ciężkie lub zwyczajnie obawiamy się ich uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że z tego powodu musimy rezygnować z możliwości, jakie daje posiadanie laptopa idealnego do podróżowania! Wystarczy bowiem wymienić swój stary sprzęt na prawdziwy mobilny laptop.

Oto trzy laptopy, które zasługują na miano laptopów mobilnych:

  • Laptop YOGA 520-14IKB 14” i3-7130U / 4GB / 128GB SSD / Win10 – ten 14-calowy laptop charakteryzuje się lekkością i smukłą konstrukcją. Z powodzeniem zastąpi nam także tablet. Dzięki zawiasom działającym w 360 stopniach jest możliwe ustawienie laptopa w dogodnej pozycji i korzystanie z niego tak, jak jest nam wygodnie. Jego bateria pozwala na 10h pracy bezprzewodowej.
  • Laptop Apple MacBook Air 13 MQD32ZE/A i5/8/128SSD – jeden z najbardziej cenionych laptopów mobilnych. MacBook Air to urządzenie, które pozawala nam na aż 12h pracy na baterii, jest lekkie oraz posiada smukłą konstrukcję. Jego aluminiowa obudowa zapewnia laptopowi bezpieczeństwo podczas podróżowania i przenoszenia.

MacBook Air 13

  • Laptop Acer Spin 1 SP111-32N/11.6″ Multi-touch FHD IPS LCD/Intel® Celeron N3350 Win10 Home – mały i smukły laptop mobilny, idealny do pracy i zabawy poza domem. Posiada świetnej jakości ekran dotykowy o przekątnej 11,6 cala i 360-stopniowe zawiasy, które pozwalają na jego ustawienie w 4 różnych pozycjach. Jego bateria gwarantuje ok. 8h korzystania z laptopa bez podłączania do gniazdka.

Laptop Acer Spin 1 SP111-32N

Udostępnij

One Comment

  1. Mia Odpowiedź

    Od dłuższego czasu poszukuję mały poręczny laptop na wyjazdy – nie wymagam od niego prężnego działania jedynie chcę dopatrywać firmy i kontaktu z bliskimi. I po tym artykule wybiorę Acer choć marzeniem jest apple, ale jeszcze nie ten budżet niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook