Najlepszy laptop na komunię do grania

Laptopy to jedne z najchętniej wybieranych prezentów komunijnych. Doskonale nadają się bowiem zarówno do nauki, jak i do rozrywki. Nowy i funkcjonalny laptop zachęci nasze dziecko do poszerzania wiedzy oraz umili mu czas spędzany w domu. Jeśli chcemy kupić laptop dla małego miłośnika gier komputerowych, urządzenie powinniśmy wybrać niezwykle starannie. Nie każdy laptop sprawdzi się bowiem także do obsługi gier.

Jaki powinien być laptop do gier, który warto sprezentować na komunię?

Specyfikacja techniczna jest bardzo ważna!

Najważniejsze, na co musimy zwrócić uwagę wybierając laptop na komunię do gier, jest jego specyfikacja techniczna. Dobry laptop gamingowy dla najmłodszych powinien posiadać bowiem na tyle mocne podzespoły, aby umożliwić dziecku komfortową obsługę gier. Nowe tytuły gier są zwykle bardzo wymagające pod względem technicznym, dlatego starajmy się wybrać laptop, który sprosta ich obsłudze.

Niezwykle trudne jest wskazanie jednego najlepszego laptopa gamingowego. W sprzedaży dostępnych jest bowiem naprawdę sporo wartych uwagi modeli. Te z nich, które najlepiej nadają się na prezent komunijny dla miłośnika gier, znajdziesz poniżej.

Procesor Intel Core i5 lub i7

Laptop do gier powinien posiadać mocny procesor. To bowiem serce i mózg komputera, który steruje jego pracą oraz zapewnia płynne działanie wszystkich jego podzespołów. W laptopach gamingowych najczęściej spotkamy procesory Intel Core i5 lub i7. Jeśli mamy nieco ograniczony budżet postawmy na i5, który dobrze sprawdzi się do obsługi większości popularnych gier. Wartym uwagi urządzeniem z procesorem Intel Core i5 jest laptop Laptop ACER VX15 VX5-591G-58TC i5-7300HQ/8 GB/1000 GB HDD/GeForce GTX 1050/15,6”/W10 (NH.GM2EP.002).

Laptop ACER VX15 VX5

Pamięć RAM 8 GB z możliwością rozszerzenia

Drugą bardzo istotną sprawą jest ilość pamięci RAM. Najlepiej, gdyby wybrany przez nas laptop na komunię do gier dawał możliwość jej rozbudowy. Pozwoli to zwiększyć jej ilość, jeśli ta dostępna okazałaby się niewystarczająca. Absolutne minimum do obsługi gier to 4 GB, a optymalnym wyborem, zarówno pod względem ceny, jak i komfortu pracy, będzie 8 GB. 8 GB pamięci RAM znajdziemy m. in. w modelu Acer Nitro 5 FHD i5-7300HQ/8GB/1TB/Nvidia GTX 1050/W10 Black, który także jest doskonałym przykładem laptopa gamingowego.

Dedykowana karta graficzna

Laptop do gier powinien obowiązkowo posiadać dedykowaną kartę graficzną. Tylko ona zapewni bowiem płynną obsługę nowych tytułów gier. Unikajmy natomiast laptopów wyposażonych w GPU zintegrowaną, gdyż nie sprawdzi się ona dla dzieci, które chętnie grają w nowe gry. W dedykowaną kartę graficzną wyposażone są oba wymienione powyżej laptopy Acer. Ponadto posiada ją także Laptop LENOVO Legion Y520-15IKBN.

Laptop LENOVO Legion Y520-15IKBN

Ekran o przekątnej 15,6 lub 17,3 cala

Bardzo istotnym elementem laptopa jest także jego ekran. Ma on szczególne znaczenie w przypadku laptopów gamingowych, gdyż odpowiada za wrażenia wizualne podczas gry. W ramach prezentu komunijnego warto kupić laptop o przekątnej ekranu 15,6 lub 17,3 cala. Taka wielkość pozwoli bowiem dziecku dobrze bawić się przed komputerem i czerpać przyjemność z gier. Dla prawdziwych miłośników gier komputerowych idealnym wyborem będzie laptop Laptop MSI GL72M 7RDX-829PL 17,3″/i5-7300HQ/8GB/1000GB HDD/GTX 1050/W10. Jest to 17,3-calowy model stworzony specjalnie do obsługi gier, który z pewnością dobrze posłuży każdemu ich miłośnikowi przez długi czas.

Laptop MSI GL72M 7RDX-829PL

Udostępnij

One Comment

  1. Zofia Odpowiedź

    Fajnie być teraz dzieckiem. Choć mimo dorosłego wieku nie oddała bym dzieciństwa na trzepaku* na rzecz obecnych multimediów 😀 Osobiście zamiast laptopa podarowałabym tablet co w sumie uczyniłam dla siostrzenicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook