Najważniejsze cechy laptopa do pracy z tekstem

W takich zawodach, jak tłumacz, redaktor, pisarz czy copywriter najważniejszym narzędziem codziennej pracy jest laptop wraz z zainstalowanym edytorem tekstu. To właśnie na nim powstają wszystkie teksty, będące efektem pracy osób pracujących w tych zawodach. Wbrew pozorom, także laptop służący do pracy z tekstem powinien spełniać pewne kryteria. Jakie? O tym powiemy w tym artykule.

Wielkość ekranu – aby praca z edytorem tekstowym była wygodna i wydajna

Najlepszy rozmiar ekranu dla osób, które na komputerze tworzą i edytują dokumenty tekstowe, to 15,6 cala lub 17,3 cala. Dlaczego nie mniejszy? Laptopy o mniejszej przekątnej ekranu nie nadają się bowiem do długotrwałej pracy z komputerem, a wpatrywanie się w zbyt mały ekran może zwyczajnie męczyć nasz wzrok. Pamiętajmy bowiem, że osoby pracujące z tekstem spędzają przed komputerem często wiele godzin dziennie, tak więc ekran powinien być określonej wielkości. Można więc śmiało powiedzieć, że optymalnym wyborem dla osoby pracującej z dokumentami tekstowymi będzie laptop o przekątnej ekranu 15,6 cala. Jest to bowiem sprzęt o odpowiednio dużej powierzchni roboczej ekranu, który zapewni wygodę podczas pracy, a także urządzenie na tyle mobilne, że bez problemu będzie można z nim pracować także poza domem. Dobrym wyborem laptopa do pracy z tekstem jest model Acer Aspire 5 A515-51G-5363 NX.GP5EP.014 oraz ASUS K556UQ-DM1040T. Warto także wybierać laptopy z matową matrycą, które pozwolą na wygodną pracę także na świeżym powietrzu.

Acer Aspire 5 A515-51G-5363

Kultura pracy sprzętu i wygodna klawiatura

Osoby pracujące z tekstem spędzają przed ekranem swojego komputera często wiele godzin dziennie. Taki sprzęt musi więc charakteryzować się wysoką kulturą pracy. Co kryje się pod tym pojęciem? Otóż, dobry laptop dla pisarza, redaktora, studenta czy tłumacza powinien być cichym sprzetem, nie nagrzewać się oraz pracować płynnie, bez przerw i zacięć. Z tego względu wybierając swój nowy laptop warto jest postawić na sprawdzone i renomowane marki, takie jak Asus, Acer, DELL, Lenovo czy HP, których sprzęt jest niezawodny oraz wysokiej jakości. Nie ma chyba bowiem nic gorszego niż głośny laptop, którego nie możemy ze sobą zabrać do biblioteki, czy przegrzewający się sprzęt, który trzeba wyłączać co parę godzin w obawie przed jego całkowitym unieruchomieniem. Laptop do pracy z tekstem powinien być także wyposażony w ergonomiczną i wyraźną klawiaturę, dobrą opcją jest także jej podświetlenie, które pozwoli na wygodną pracę z komputerem nawet przy słabym oświetleniu. Laptopy, które spełniają te kryteria to np. DELL Vostro 5568 i3-6006U/500GB/4GB/HD520/15.6″HD, Acer F5-573G-71YT NX.GD4EP.021 czy Lenovo 510-15IKB 80SV00E3PB.

DELL Vostro

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook