Polecane modele procesorów do laptopa

Stojąc przed wyborem nowego laptopa, aby wybrać ten właściwy, często musimy zapoznać się z wieloma modelami aktualnie dostępnymi w sprzedaży. Porównując je między sobą, szczególną uwagę powinniśmy poświęcić sercu naszej maszyny, czyli jej procesorowi. To od tego komponentu zależy bowiem w dużej mierze, czy nasz nowy laptop będzie wydajny oraz przystosowany do naszego codziennego użytkowania.

Czym kierować się przy wyborze procesora w laptopie?

Generalnie zasada jest prosta: im lepszy procesor posiada nasz laptop na swoim pokładzie, tym lepiej będzie się nam z niego korzystać. Procesor jest bowiem hardware, na którym nie powinniśmy oszczędzać. Mając więc do wyboru dwa modele, z których jeden wyposażony jest w lepszy procesor i przez to kosztuje więcej, zainwestujmy w ten droższy. Ma to szczególne znaczenie, jeśli lubimy grać w gry, pracujemy z programami graficznymi lub montujemy filmy. Są to bowiem zadania, z którymi nie poradzi sobie słabej jakości i mało wydajny procesor.

ASUS ZX50VW-MS71

Wybierając procesor do laptopa powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość rdzeni oraz taktowanie procesora. I tu wybór jest także dość prosty: im wyższe liczby, tym mamy do czynienia z lepszym procesorem. Jednak kupując nowy laptop powinniśmy sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie, do czego będzie nam potrzebny ten sprzęt. Nie w każdym przypadku konieczne będzie bowiem wydawanie dużej kwoty na laptop wyposażony w jak najlepszy procesor.

Do tradycyjnych domowych oraz biurowych zastosowań doskonale sprawdzi się bowiem także laptop z niższej półki cenowej i ze słabszym procesorem. W wydajny i drogi laptop z najlepszym i najnowszym procesorem warto z kolei zainwestować, jeśli potrzebujemy mocnej i wydajnej maszyny do obsługi najnowszych gier, skomplikowanych programów graficznych lub innych profesjonalnych zastosowań, gdzie wydajność i szybkość procesora znajduje się na pierwszym miejscu.

Z jakim procesorem laptop warto wybrać ze względu na jego zastosowanie?

  • Wydajny laptop do zastosowań profesjonalnych – w tym wypadku niezbędny jest wybór jak najlepszego procesora. Doskonałym zakupem będzie w tym wypadku jeden z najwydajniejszych dostępnych w sprzedaży procesorów z serii Intel Core i7-6700HQ. Tak wyposażony laptop doskonale sprawdzi się bowiem w pracy grafików, inżynierów oraz osób, które zajmują się profesjonalną obróbką oraz montażem materiałów video. Polecane laptopy z takim procesorem na pokładzie to m. in.: ASUS ZX50VW-MS71, DELL Inspiron 15-7559-8712 oraz LENOVO Y700-15 80NV016GPB.
  • Wydajny laptop dla graczy – kto regularnie gra w gry komputerowe, ten wie, że nawet najlepszy procesor nigdy nie jest w tym wypadku zbyt mocny. Dlatego wybierając laptop, który będzie nam służył głównie do grania w najnowsze tytuły gier także postawmy na najwydajniejsze procesory aktualnie dostępne w sprzedaży. Będzie to np. procesor Intel Core i7-7700HQ, który znajduje się chociażby w laptopie MSI GP72 7RD(Leopard)-406PL.

MSI GP72 7RD(Leopard)-406PL

  • Laptop do użytku domowego i do biura – w domu najczęściej korzystamy z laptopa do przeglądania Internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki oraz nauki i zabawy. W biurze z kolei komputer służy nam do edytowania dokumentów tekstowych, korespondowania z klientami oraz do innych podstawowych zadań związanych z działalnością firmową. W takim wypadku duży wydatek na laptop posiadający bardzo wydajny procesor będzie więc zwyczajnie nieopłacalny, gdyż i tak nie będziemy w stanie wykorzystać wszystkich jego możliwości. Dlatego do użytku domowego i do biura bardzo dobrze sprawdzą się laptopy wyposażone w procesory Intel z serii i3 oraz nieco mocniejsze z serii i5, jeśli od czasu do czasu zdarza się nam także pograć w gry. Szukając odpowiedniego laptopa do użytku domowego lub zastosowań biurowych, warto więc zapoznać się np. z laptopami HP 15-ay152nw, ACER F5-573G-50SK (z procesorem Intel Core i5-7200U) lub ASUS R541UA-DM1287T i DELL I3567-3629BLK (Intel Core i3-7100U).

ACER F5-573G-50SK

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook