Porównanie najlepszych laptopów do słuchania muzyki

Współczesne laptopy to wszechstronny sprzęt, który może mieć wiele zastosowań. Komputer może nam bowiem służyć zarówno do pracy, nauki, gier, jak i rozrywki. W tym ostatnim przypadku, aby dobrze oglądało się na nim filmy i słuchało muzyki, konieczne jest posiadanie laptopa z dobrym systemem audio, który zapewni znakomitą jakość dźwięku. Nie oszukujmy się jednak, komputery przenośne zwykle nie dysponują zbyt dobrym dźwiękiem, co jest spowodowane ich konstrukcją. W smukłej obudowie ciężko jest bowiem zmieścić mocne głośniki. Jakie laptopy do słuchania muzyki są warte zakupu?

Marki laptopów oferujące dobre parametry dźwięku

Marka Asus słynie z produkcji multimedialnych laptopów, które przeznaczone są zarówno do pracy, jak i rozrywki. W niektórych modelach możemy znaleźć system audio zaprojektowany wraz z duńską firmą Bang & Olufusen ICEpower, który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością dźwięku oraz dodatkowym subwooferem, który podłączamy w trakcie słuchania muzyki, grania w gry lub oglądania multimediów. Firma Toshiba swoje najlepsze głośniki montuje w laptopach gamingowych. Wynika to z chęci zapewniania graczom, jak najlepszych wrażeń słuchowych podczas rozrywki.

Lenovo Y700-15

Także laptopy marki Dell, szczególnie seria Alienware, zaprojektowana z myślą o graczach, posiada bardzo dobre głośniki będące wynikiem współpracy z firmą Klipsch. Marka HP natomiast wypuściła na rynek laptopy z serii Envy Beats Edition, które także zapewniają bardzo dobre wrażenia słuchowe. Jak widać, jest z czego wybierać, a miłośnicy muzyki wcale nie są zmuszeni do podłączenia do swojego laptopa zewnętrznych głośników, jeśli chcą cieszyć się dobrą jakością dźwięku.

Jakie modele laptopów dla miłośnika muzyki?

Najlepszym wyborem, jeśli chcemy kupić laptop z dobrym systemem audio, jest zawężenie kręgu poszukiwań do laptopów gamingowych. Ze względu na swoje przeznaczenie oferują one bowiem znacznie lepszą jakość dźwięku niż komputery przeznaczone do zwykłych zadań. Spośród laptopów multimedialnych na uwagę zasługują m. in. modele:
Lenovo Y700-15 80NV00D1PB – laptop gamingowy z bardzo dobrym systemem audio, który zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki. Wyposażony w wysokiej klasy głośniki JBL Speakers z certyfikatem Dolby Home Theater v4. Zastosowanie tej technologii gwarantuje o wiele bardziej wyrazisty dźwięk bez zniekształceń nawet przy głośności ustawionej na maksimum. Doskonały wybór dla graczy i osób, które lubią słuchać głośnej muzyki i nie chcą denerwować się z powodu słabej jakości dźwięku.

Lenovo Y700-15 80NV00D1PB

Acer Predator G9-792-72GZ – kolejny laptop do gier, który zapewnia bardzo dobre wrażenia dźwiękowe. Znakomitą jakość dźwięku zapewniają 4 wbudowane głośniki z subwooferem oraz zintegrowana karta dźwiękowa.
Lenovo Y700-15 80NV00CSPB – kolejna propozycja dla wymagających użytkowników od marki Lenovo. Laptop wyposażony w dwa mocne głośniki marki JBL i w dodatkowy subwoofer. Doskonała propozycja do grania i słuchania muzyki.

Acer Predator

Udostępnij

One Comment

  1. Jan Odpowiedź

    Jestem na etapie zmiany laptopa na lepszy z naciskiem właśnie na dobre audio. Potrzebuję go do obrabiania filmików i skłaniam się ku Asus, do tej pory mój „zwykły” tez był Asusa i chwale sobie tą markę i mam nadzieję, że się nie zawiodę. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook