Laptop MSI GS73VR 7RF-099PL

Test laptopa MSI GS73VR 7RF-099PL

Marka MSI to wiodący producent komputerów przenośnych specjalizujący się w produkcji laptopów gamingowych. Z tego właśnie powodu coraz więcej graczy stawia na sprawdzone rozwiązania i kupuje laptop do gier tej właśnie marki. Na szczególną uwagę zasługuje jeden z najnowszych modeli, a mianowicie laptop MSI GS73VR 7RF-099PL.

Czym charakteryzuje się ten produkt i jak sprawdza się w akcji?

Wygląd i ergonomia laptopa MSI

Wielu użytkownikom laptop do gier kojarzy się z nieporęcznym, grubym i ciężkim sprzętem. Nic w tym dziwnego, laptopy gamingowe muszą bowiem być wyposażone w najnowsze i najwydajniejsze podzespoły, które trudno jest zmieścić w zgrabnej i lekkiej obudowie. Laptop do gier MSI zrywa jednak z takim myśleniem. Posiada on bowiem smukłą i estetyczną obudowę, dzięki której bez problemów może konkurować z innymi przenośnymi urządzeniami.

Obudowa laptopa MSI wykonana jest głownie z trwałego aluminium, dzięki czemu sprzęt może być bez obaw przenoszony i zabierany ze sobą praktycznie wszędzie. Estetyki dodają mu także efektowne przetarcia, dzięki którym na pierwszy rzut oka widać, że jest to urządzenie z najwyższej półki. W transporcie laptopa pomaga także jego niewielka waga oraz smukła konstrukcja, dzięki czemu bez problemu zmieści się on w standardowej torbie przeznaczonej na laptopa 17,3 cala.

 

Dodatkowym atutem, jaki posiada ten laptop do gier, jest podświetlana klawiatura, która oferuje dodatkową możliwość konfiguracji kolorów podświetlenia i innych parametrów. Jest to opcja, którą z pewnością docenią użytkownicy, dla który granie to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim styl życia.

Jakie podzespoły kryje w swoim wnętrzu laptop do gier MSI?

Procesor Intel Core i7

Najchętniej wybierany i najbardziej ceniony procesor przez graczy na całym świecie. Zapewnia najwyższą wydajność oraz płynną obsługę nawet najbardziej wymagających gier i multimediów. Z jego udziałem bez problemu gra się w najbardziej wymagające tytuły, edytuje materiały wideo oraz obsługuje nawet kilka aplikacji za jednym razem. Najmocniejszy procesor na rynku gwarantuje bowiem sprawną, szybką i wydajną pracę tego laptopa.

Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060

Najnowsza karta graficzna wiodącego producenta dodatkowo wyposażona jest w 6 GB pamięci własnej. Obecność tej karty graficznej pozwala na podniesienie wydajności obsługi gier, zapewnia imponującą wprost rozdzielczość oraz najlepsze odwzorowanie detali. Możliwości oferowane przez tę kartę z pewnością docenią osoby, które pragną także korzystać z obsługi wirtualnej rzeczywistości.

System Cooler Boost Trinity

Laptop do gier MSI został dodatkowo wyposażony w innowacyjny system chłodzenia, który zapobiega możliwości przegrzania się komputera. Dzięki jego obecności laptop ten bez problemu stawia czoła nawet wielogodzinnemu graniu. Co ważniejsze, system ten nie generuje dodatkowego hałasu, dzięki czemu jego praca nie przeszkadza w normalnym korzystaniu z komputera.

16 GB pamięci wbudowanej RAM

Kolejnym atutem, który z pewnością docenią fani gier, jest posiadanie przez laptop MSI 16 GB pamięci RAM. Ilość ta jest wystarczająca do sprawnej i płynnej obsługi najnowszych i najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym gier. Ci użytkownicy, który chcą jednak wyciągnąć z laptopa gamingowego więcej, mogą bez problemu zwiększyć pamięć RAM do nawet 32 GB.

Gdzie warto kupić laptop do gier MSI GS73VR 7RF-099PL?

Ze względu na swoją stylistykę oraz jedne z najmocniejszych i najwydajniejszych podzespołów dostępnych na rynku, testowany laptop do gier MSI nie należy niestety do tanich sprzętów. Istnieje jednak możliwość by nieco zaoszczędzić przy jego zakupie. W jaki sposób? Najprościej, kupując ten laptop do gier w sklepach internetowych. Jak bowiem każdy fan najnowszych technologii wie, laptopy w najatrakcyjniejszej cenie kupimy właśnie w Internecie.

Udostępnij

One Comment

  1. Tomek Odpowiedź

    Cena wysoka, ale parametry i możliwości tego laptopa mocno kuszą. Coraz poważniej się zastanawiam nad jego zakupem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook