Wybieramy laptopa do 2000 zł

Zakup nowego laptopa to wbrew pozorom nie jest łatwe zadanie. Sytuację dodatkowo komplikuje szeroki wybór komputerów przenośnych, jakie dostępne są w sprzedaży. Jeśli do tego mamy mocno ograniczony budżet, musimy liczyć się z tym, że poszukiwania odpowiedniego laptopa mogą trochę potrwać. Na co możemy liczyć mając do dyspozycji około 2000 zł na zakup nowego komputera?

Laptop do 2000 zł – niedrogi sprzęt do podstawowych zastosowań

W zależności od tego, do czego ma nam posłużyć laptop, w kwocie do 2000 zł znajdziemy sporo różnych modeli. Ułatwione zadanie będą miały z pewnością osoby, które szukają niedrogiego komputera przenośnego do podstawowych zadań, na studia lub do biura. Taka maszyna ma bowiem głównie sprawnie obsługiwać Internet, umożliwiać tworzenie dokumentów tekstowych i prostych prezentacji oraz zapewniać rozrywkę. Na niedrogim laptopie wyposażonym w podstawowe podzespoły posłuchamy bowiem muzyki, obejrzymy film, czy pogramy w proste gry.

 

 

Jeśli do tego właśnie szukasz laptopa, przedział do 2000 zł jest rozsądną kwotą, którą możesz wydać i cieszyć się udanym zakupem. Bardziej wymagający użytkownicy powinni natomiast rozejrzeć się za nieco lepszym sprzętem, a więc albo zwiększyć budżet, albo ewentualnie poszukać używanego komputera w dobrym stanie i w atrakcyjnej cenie.

Niedrogi laptop i jego podzespoły, czyli co możemy dostać do 2000 zł

Pierwsza rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest procesor i jego parametry. Laptopy w cenie do 2000 zł będą najczęściej wyposażone w słabsze procesory, które jednak poradzą sobie bez większego problemu z obsługą mniej skomplikowanych zadań.

Wśród laptopów do 2000 zł znajdziemy jednak zarówno modele, które obsługuje dwurdzeniowy procesor z serii Intel Pentium, jak i modele, które będą miały na pokładzie czterordzeniowe procesory marki AMD. Sporo laptopów w cenie do 2000 zł posiada także znane i cenione procesory Intel Core z serii i3 i i5, które to w zupełności wystarczą do stabilnej obsługi komputera.

Ilość pamięci RAM

Drugim ważnym elementem jest ilość wbudowanej pamięci RAM. W tym przedziale cenowym dostaniemy w większości laptopy posiadające od 4 do 8 GB RAM. Jest to ilość w zupełności wystarczająca dla laptopa używanego w biurze, do przeglądania Internetu oraz do nauki. Warto także wspomnieć, że w większości przypadków mamy także możliwość zwiększenia pamięci RAM dokupując i instalując dodatkowe kości.

Dysk HDD czy SSD?

Komputery z niższej półki cenowej są zaprojektowane z myślą o podstawowych i mało wymagających użytkownikach. Ich przeznaczeniem jest głównie obsługa popularnych programów, rozrywka i nauka. Aby sprawnie i szybko obsługiwać taki sprzęt warto jest postawić na model wyposażony w dysk SSD. Wbrew pozorom, w cenie do 2000 zł także znajdziemy laptopy, które są w niego wyposażone. Dlaczego dysk SSD jest lepszy?

Dysk HDD

Dzięki niemu komputer będzie startował znacznie szybciej, programy otwierały w mgnieniu oka, a i komfort pracy na takim sprzęcie będzie o wiele lepszy niż na laptopie z tradycyjnym dyskiem HDD. Kupując laptop do 2000 zł z dyskiem SSD musimy się jednak liczyć z jego niewielką pojemnością, od 64 do 128 GB. Nie powinno to być jednak problemem dla użytkowników, którzy dane przechowują w chmurze, a dysk służy im głównie jako miejsce dla systemu operacyjnego i programów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook