Wybieramy najlepszy laptop z czytnikiem linii papilarnych

Czytniki linii papilarnych pojawiają się w coraz większej ilości urządzeń. Spotykamy je m. in. w smartfonach, tabletach i laptopach. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona danych zgromadzonych na dysku urządzenia i podniesienie bezpieczeństwa korzystania z niego w miejscach publicznych oraz w pracy. W laptop z czytnikiem linii papilarnych warto więc zainwestować, kiedy na jego dysku przechowujemy cenne dane i nie chcemy, aby dostęp do nich uzyskały niepowołane osoby.

Laptop z czytnikiem linii papilarnych – najlepsza ochrona Twoich danych

W sprzedaży dostępnych jest wiele laptopów wyposażonych w funkcję czytnika linii papilarnych. Kupimy je w różnych przedziałach cenowych i różnych specyfikacjach, co ułatwia nam dopasowanie urządzenia do naszych indywidualnych potrzeb. Czytniki linii papilarnych są najczęściej spotykane w laptopach biznesowych, a ich najważniejszym zadaniem jest ochrona danych zgromadzonych na urządzeniu przed dostępem do nich osób postronnych. Tylko właściciel laptopa może bowiem za pomocą swojego odcisku palca odblokować urządzenie i korzystać z jego zasobów.

Czytnik linii papilarnych to więc bardzo praktyczny i przydatny dodatek, który docenią zwłaszcza osoby pracujące z innymi ludźmi oraz korzystający z komputera w miejscach publicznych, np. w kawiarniach lub bibliotece. Dzięki czytnikowi linii papilarnych możemy w prosty sposób zablokować urządzenie i oddalić się od niego bez obaw, że podczas naszej nieuwagi ktoś może przejrzeć lub wykasować nasze dane. Odblokowanie i korzystanie z laptopa jest bowiem możliwe jedynie za pomocą zapisanego w jego pamięci odcisku palca, który jest unikalny dla każdego człowieka.

Laptopy z czytnikiem linii papilarnych – trzy udane modele warte Twojej uwagi

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli laptopów wyposażonych w czytnik linii papilarnych. Zanim więc zdecydujemy się na jego zakup, warto uważnie zastanowić się, do czego komputer będzie wykorzystywany. Na tej podstawie powinniśmy dobrać model, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Dla niezdecydowanych przygotowaliśmy zastawienie trzech, szczególnie wartych uwagi laptopów wyposażonych w praktyczną funkcję czytnika linii papilarnych. Proponowane poniżej laptopy sprawdzą się zarówno do codziennego użytkowania, jak i do bardziej zaawansowanych biznesowych zastosowań.

Sprawdźmy więc, jakie laptopy z czytnikiem linii papilarnych są aktualnie warte zakupu!

  • Laptop LENOVO ThinkPad T440P i5-4210M/4 GB/500GB HDD/HD 4600/14”/Win8 Czarny 20AWA176PB
    14-calowy laptop Lenovo ThinkPad to model z czytnikiem linii papilarnych, który idealnie sprawdzi się do zastosowań domowych i biurowych. Dzięki niewielkim rozmiarom możemy go użytkować zarówno w domu i pracy, jak i w podróży. Laptop wyposażony jest w wydajny procesor Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy HDD o pojemności 500 GB. Jego zaletą jest także wysokiej jakości matowa matryca, która pozwala na komfortowe korzystanie z komputera także na podwórku i w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Laptop LENOVO ThinkPad T440P i5-4210M

  • Laptop DELL Latitude 7380 i7-7600U/SSD 512GB/8GB/HD 620/13,3″/W10Pro Czarny
    Laptop Dell to model z wyższej półki, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oprócz szybkiego czytnika linii papilarnych urządzenie posiada także wydajny procesor Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. Jego atutem jest także matowa matryca o rozdzielczości 13,3 cala. Dzięki smukłej obudowie, niskiej wadze i zabezpieczeniu w postaci czytnika linii papilarnych jest to laptop wprost stworzony do bezpiecznej pracy poza domem.

Laptop DELL Latitude 7380 i7-7600U

  • Laptop TOSHIBA Tecra A40-C i5-6200U/8GB/256GB SSD/Intel HD Graphics/14”/W10P Srebrny
    14-calowy laptop biznesowy Toshiba to urządzenie wyposażone w pojemny dysk SSD 256 GB, wydajny procesor Intel Core i5 oraz 8 GB pamięci RAM. Jego zaletą jest długi czas pracy na baterii (do 7h), niska waga oraz smukła aluminiowa obudowa. Dodatek w postaci czytnika linii papilarnych dobrze zadba z kolei o bezpieczeństwo wszystkich danych przechowywanych w pamięci urządzenia.

Laptop TOSHIBA Tecra A40-C i5-6200U

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook