Wybieramy najlepszy model laptopa do firmy

Zakup sprzętu komputerowego do firmy to poważna inwestycja, którą warto dobrze przemyśleć. W końcu kupujemy komputer (lub komputery), które mają nam dobrze służyć przez kilka ładnych lat. Tego wyboru nie ułatwia szeroka dostępność różnych rodzajów laptopów stworzonych z myślą o zastosowaniach biznesowych. Jest jednak kilka kryteriów, które ułatwią nam ostateczny wybór laptopa firmowego. Na co patrzeć wybierając laptop do firmy?

Matowy ekran o odpowiedniej przekątnej

Dobry laptop do zastosowań biznesowych koniecznie powinien być wyposażony w matową matrycę. Nie odbija ona bowiem od siebie światła, co ma szczególne znaczenie podczas pracy w dobrze oświetlonych pomieszczeniach biurowych i salach konferencyjnych, przez co jej użytkowanie jest wygodniejsze. Matowa matryca jest także znacznie przyjaźniejsza dla naszego wzroku, oczy mniej się bowiem męczą nawet przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekran komputera.

Acer Laptop

Sama wielkość ekranu jest także bardzo ważnym kryterium wyboru laptopa do zastosowań biznesowych. Jeśli sprzęt ten będziemy użytkować głównie stacjonarnie, w biurze, warto postawić na laptop z większym ekranem o przekątnej 15,6 cala. Jeśli natomiast komputer będzie także użytkowany poza biurem i zabierany np. na konferencje czy spotkania biznesowe, zdecydujmy się z kolei na bardziej mobilny sprzęt o przekątnej ekranu 13,3 lub 14 cali. Są to bowiem komputery o nadal przyzwoitej wielkości ekranu, które doskonale sprawdzą się zarówno do pracy stacjonarnej w biurze, jak i poza nim.

Wnętrze laptopa czyli wydajne podzespoły

Bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym, kryterium wyboru odpowiedniego komputera do firmy, jest jego wyposażenie. Do zadań biznesowych doskonale sprawdzą się laptopy posiadające co najmniej 4 GB pamięci RAM oraz wydajny procesor Intel Core i5. Jeśli nasza firma natomiast zajmuje się grafiką komputerową lub świadczy inne, bardziej wymagające usługi, wybierzmy z kolei sprzęt posiadający co najmniej 8 GB RAM oraz procesor Intel Core i7 najnowszej generacji. Taki sprzęt będzie bowiem szybki i wydajny oraz bez problemu podoła także bardziej skomplikowanym zadaniom.

Laptop Acer matowy ekran

Osoby, które szczególnie cenią sobie wysoką kulturę pracy oraz szybkość działania komputera, powinny poważnie pomyśleć o inwestycji w laptop wyposażony w szybki dysk SSD. Zapewni on bowiem szybkie i płynne działanie programów oraz wydajną pracę, co ma szczególne znaczenie w każdej firmie, której praca w dużej mierze opiera się na sprzęcie komputerowym.

Złącza i inne praktyczne dodatki, które powinien posiadać laptop firmowy

Laptop firmowy powinien być wyposażony w pełnowymiarowe złącze HDMI, które umożliwi podłączenie do niego projektora. Jeśli więc korzystamy lub w przyszłości będziemy korzystali z tego typu sprzętu, wybierzmy laptop, który nam to umożliwi.

Laptop biznesowy powinien być także wyposażony w złącze dla portu dokowania, modem 4G LTE oraz praktyczne gniazdo SIM. Dobrym wyborem będą także komputery posiadające kartę sieciową WiFi Dual Band, która pozwala na bezprzewodową transmisję obrazu do projektora lub zewnętrznego monitora.

Laptop Acer F5-573G-71YT

Biorąc pod uwagę wszystkie te kryteria, warto wziąć pod uwagę dwa modele laptopów, któ®e doskonale sprawdzą się w każdej firmie. Są to ACER F5-573G-59WX i ACER F5-573G-71YT NX.GD4EP.021. Oba te laptopy posiadają wydajny procesor Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Ich zaletą jest także obecność portu HDMI oraz matowa matryca.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook