Jaki wybrać laptop dla studenta?

W dzisiejszych czasach żaden student nie wyobraża sobie życia bez własnego laptopa. Sprzęt ten jest bowiem niezbędny do nauki, pisania prac zaliczeniowych, przeglądania Internetu, rozrywki, a także do kontaktów ze znajomymi. Musi być także na tyle wszechstronnym urządzeniem by pozwolił na chwilę rozrywki, granie w gry, słuchanie muzyki czy obejrzenie filmu.

Jaki powinien być idealny laptop dla studenta oraz na co zwracać wybierając sprzęt służący głównie do nauki?

Laptop dla studenta – najważniejsze parametry

Idealny laptop dla studenta powinien być przede wszystkim lekki oraz wykonany z solidnych materiałów. Pamiętajmy bowiem, że jest to sprzęt, który musi być przede wszystkim mobilny. Mało który student będzie użytkował go tylko w domu. Taki laptop będzie codziennie zabierany ze sobą na uczelnię, do biblioteki oraz na spotkania z przyjaciółmi. Będzie także musiał „stawić czoła” licznym podróżom, gdyż w dzisiejszych czasach większość studentów nie uczy się w swoim rodzinnym mieście.

Oprócz tego, laptop studencki powinien dysponować także pojemną baterią, która umożliwi mu co najmniej kilka godzin pracy na baterii. Dzięki temu komputer będzie mógł być użytkowany także podczas wykładów oraz w podróży bez potrzeby poszukiwania najbliższego źródła prądu.

Istotnym kryterium przy wyborze komputera jest jego cena. Zakup nowego laptopa nie może bowiem za bardzo obciążyć z reguły skromnej, studenckiej kieszeni. Czy w przedziale cenowym, dostępnym dla studenta, znajdzie się komputer, w którym atrakcyjna cena będzie szła w parze z dobrą jakością wykonania i wydajnością?

Laptop Acer Swift 3 SF314-51-305X – idealny komputer mobilny dla studenta

Wartym polecenia sprzętem jest w tym wypadku laptop Acer, a konkretnie jego model ACER Swift 3 SF314-51-305X. Jest to solidny i trwały sprzęt na długie lata. Posiada wszystkie najważniejsze cechy, jakimi powinien dysponować komputer odpowiedni dla studenta. Laptop ten jest bowiem niewielkich rozmiarów, bez problemu zmieści się więc do torby i dzięki swojej niskiej wadze będzie mógł być bez problemu zabierany na uczelnię oraz w podróże. Na uwagę zasługuje także jego wzornictwo i srebrna, przyjemna dla oka obudowa, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jednym z podstawowych atutów, jakie posiada laptop Acer, jest wbudowany nowoczesny dysk SSD o pojemności 128 GB. Jego szybkość działania z pewnością docenią ci użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z tradycyjnych dysków magnetycznych. Komputer posiadający na swoim pokładzie dysk SSD uruchamia się bowiem w zaledwie kilka sekund, szybko ładuje system operacyjny oraz w mgnieniu oka uruchamia poszczególne programy, co z pewnością doceni każdy student.

4 GB wbudowanej pamięci RAM, karta graficzna Intel HD Graphics 520 oraz wydajny procesor Intel Core i3 gwarantują sprawne korzystanie z programów, aplikacji systemowych oraz granie w mniej wymagające gry. Dodatkowo, przekątna ekranu 14 cali pozwoli na komfortowe oglądanie filmów oraz przeglądanie Internetu. Laptop jest dodatkowo wyposażony we wgrany system operacyjny Windows 10 Home Edition, więc do razu po zakupie jest gotowy do pracy.

Gdzie najkorzystniej kupić laptop Acer?

Mimo, że laptop Acer nie jest zbyt kosztownym sprzętem, z pewnością warto jest poszukać atrakcyjnych ofert i promocji na ten produkt. Z pewnością każdy student wie, że elektronikę najtaniej można kupić w Internecie. Laptop Acer w internecie dostępny jest w atrakcyjnej cenie, którą z pewnością doceni każda osoba dbająca o stan swojego portfela, a szczególnie student. 

Udostępnij

One Comment

  1. Paweł S. Odpowiedź

    Aktualnie szukam laptopa na studia, zauważyłem że coraz więcej osób korzysta z laptopów na wykładach, a kiedyś to było nie do pomyślenia. Acer z artykułu wydaje się lekki i cienki więc chyba będzie idealny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook