Zestawienie najlepszych producentów laptopów w 2018 roku

Wybierając nowy komputer zwracamy uwagę także na jego markę. Dobry producent laptopa to bowiem gwarancja, że w urządzeniu zostały zastosowane najnowsze rozwiązania technologiczne oraz dobre podzespoły. Nie bez znaczenia jest także sam serwis oraz podejście producenta do gwarancji. Wszystko to wspólnie składa się bowiem na to, czy będziemy zadowoleni z zakupionego sprzętu, czy tez nie.

Jacy trzej producenci laptopów są najbardziej warci naszej uwagi w 2018 r.?

1. Lenovo – wydajne i nowoczesne laptopy dla każdego

Z roku na rok producenci laptopów prześcigają się w stosowaniu w swoich urządzeniach najnowszych technologii. Wśród nich wiodącą rolę już od kilku ładnych lat odgrywa marka Lenovo. Laptopy Lenovo są doceniane za świetny stosunek jakości do ceny oraz szeroki wybór komputerów przenośnych do zróżnicowanych zastosowań.
W ofercie Lenovo znajdziemy bowiem nowoczesne laptopy gamingowe (np. bardzo udany model LENOVO Legion Y520-15IKBN), laptopy biznesowe (seria ThinkPad) oraz laptopy przeznaczone do zastosowań uniwersalnych. Szczególnie liczna jest ta ostatnia grupa, a ich zróżnicowane ceny i specyfikacje pozwalają na wybór urządzenia idealnie dostosowanego do potrzeb konkretnego użytkownika.

Lenovo

Laptopy Lenovo to urządzenia o nowoczesnym wyglądzie i wysokiej jakości wykonania. Na szczególną uwagę zasługuje podstawowa seria laptopów tej marki, Lenovo IdeaPad. Laptopy Lenovo z tej serii są bowiem lekkie, posiadają aluminiową obudowę oraz są wyposażone w dobrej jakości podzespoły. Lenovo oferuje także doskonałe wsparcie techniczne i sprawny serwis gwarancyjny, co sprawia, że laptopy tego producenta z pewnością warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności.

2. Asus – świetny stosunek jakości do ceny

Kolejnym wartym naszej uwagi producentem jest marka Asus. W jej rozbudowanej ofercie również znajdziemy laptopy dla każdego. Cechuje je doskonały stosunek jakości do ceny oraz dobre wsparcie techniczne i serwis producenta. Wybierając laptop Asus możemy być więc pewni, że w nasze ręce trafi nowoczesny i starannie wykonany sprzęt, który z pewnością długo nam posłuży.

Zainteresowanie nabywców wzbudza także nowoczesny wygląd laptopów oraz ich wytrzymałe obudowy. Laptopy Asus to także świetnej jakości ekrany, które idealnie sprawdzają się do użytkowania w każdej praktycznie dziedzinie.
Marka Asus posiada w swojej ofercie laptopy uniwersalne i urządzenia multimedialne. Szczególnie te ostatnie zasługują na naszą uwagę, gdyż jest to sprzęt, który możemy wykorzystać nie tylko do rozrywki, ale także do wielu innych codziennych zastosowań. Niektóre laptopy Asus posiadają także szybkie dyski SSD, które podnoszą komfort pracy z komputerem oraz dobrej jakości markowe podzespoły. W urządzeniach tej marki królują bowiem głównie procesory Intel Core oraz karty graficzne NVIDIA.

Apple – niekwestionowany lider wśród producentów laptopów

Marka Apple pojawia się w praktycznie każdym rankingu najlepszych producentów laptopów. Nic w tym dziwnego, gdyż od lat dostarcza nam sprzętu komputerowego na naprawdę najwyższym poziomie. Apple stosuje bowiem w swoich urządzeniach najnowsze rozwiązania technologiczne i to właśnie w laptopach tej marki już dziś znaleźć możemy to, co u innych producentów dopiero się pojawi. Zaletą laptopów Apple jest także dedykowany system iOS, który znajdziemy wyłącznie na urządzeniach tej marki.

Macbook Air

Laptopy Apple obecnie możemy podzielić na trzy serie: Macbook, Macbook Air i Macbook Pro. Macbooki to niewielki 12-calowy mobilny sprzęt komputerowy, który sprawdzi się do codziennych zastosowań. Macbook Air to z kolei lekkie, wytrzymałe i niezwykle mobilne urządzenia stworzone specjalnie z myślą o osobach, które często podróżują lub pracują w terenie. Macbook Pro to z kolei sprzęt dla profesjonalistów uwielbiany m. in. przez grafików, muzyków i inne osoby, które potrzebują niezwodnego i wydajnego laptopa do pracy.

Macbook Pro

Jedynym mankamentem laptopów Apple jest ich dość wysoka cena, ale mimo wszystko jest to sprzęt niewątpliwie warty zakupu zwłaszcza, jeśli poszukujemy laptopa na lata.

Udostępnij

One Comment

  1. Zofia Odpowiedź

    Mój kolejny laptop jest marki ASUS jestem wierna owej marcie od blisko 13 lat. I spełnia wszelkie moje oczekiwania z intel corei3 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook